Trendy technologiczne, które odmienią świat marketingu.

Nowoczesne trendy technologiczne na budynkach

W tym momencie jesteśmy w środku transformacji, która zmieni świat na zawsze. Wielu wierzy, że to może być czwarta rewolucja przemysłowa, a za nią podążają trendy technologiczne, które używamy już na co dzień. Możemy stać się niedługo świadkami znacznych metamorfoz w miejscach pracy.

W 1770 latach, pierwsza rewolucja przemysłowa doprowadziła do mechanizacji. Jeśli pójdziemy 100 lat do przodu, druga rewolucja przyniosła nam elektryczność oraz linie montażowe. Trzecie zaś zapoczątkowała automatyzację i komputery. Co za ten przyniesie czwarta rewolucja przemysłowa? Wczesne dane wskazują, że będzie ona skoncentrowana w dużej mierze wokół robotów i maszyn kierowanych za pomocą sieci. Zobaczmy jakie trendy technologiczne goszczą już na co dzień.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe

trendy technologiczne, a uczenie maszynowe

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe to wszystkie formy technologii , które wykorzystują dane do napędzania rewolucji wywiadowczej. Uczenie maszynowe, pod kilkoma względami, przekroczy ludzką inteligencję. Każdy istotny aspekt naszego życia wpływa lub pozwala czerpać korzyści sztucznej inteligencji. To jest jeden z wielu powodów dlaczego przedsiębiorcy jak Tej Kohli aktualnie inwestują więcej pieniędzy w przemysł niż to miało miejsce wcześniej.

Ogromne zbiory danych

Nastąpiła eksplozja w ilości danych, które gromadzimy, przechowujemy i analizujemy. 90% światowych danych zostało wygenerowanych w ciągu ostatnich kilku lat. Każdej minuty jest tworzone coraz to więcej informacji od kampanii marketingowych, przez opiekę zdrowotną, sprzedaż czy programy telewizyjne. Te liczby będą stale rosły. W tej chwili mamy 30 Zettabyte danych na świecie,a żeby przybliżyć ogrom tych danych to wartość 1 Zettabyte jest równa BILIONOWI Gigabyte, czyli 1:1000000000000.

Zettabyte liczba, którą trendy technologiczne zapoczątkowały

Ogromne zbiory danych będą nieocenione dla biznesów z ogromnym zasięgiem. Możliwe jest wydobycie istotnych informacji z gromadzonych przez nas danych, które mogą przyczynić się do rozwoju firmy. Co istotne, odpowiednie aplikacje muszą być opracowane, aby te informacje mogły przynieść dźwignie do rozwoju firmy.

Inteligentne urządzenia

Trendy technologiczne jak alexa i nauczanie maszynowe

Kolejnym trendem technologicznym jest wybuch w ostatnich latach wzrostu liczby inteligentnych lub podłączonych urządzeń do sieci. Wszystko to ułatwia internet rzeczy. Marketingowcom ilość danych gromadzonych przez te urządzenia stała się oświecająca i pouczająca co prowadzi do kilku bardzo interesujących postępów w technikach marketingowych.

Wirtualna rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość

Rzeczywistość wirtualna (VR) naprawdę zaczyna się rozwijać. Mieszanie rzeczywistości jest kolejnym pomysłem używanym w marketingu. Daje to firmom szansę poszerzać ich marketingowe innowacje jednocześnie nawiązując kontakt z klientami i potencjalnymi odbiorcami w zupełnie nowych okolicznościach.

Mieszane rzeczywistości dają ludziom możliwość manipulowania obiektami cyfrowymi. Jeśli marketingowcy są w stanie używać odpowiednio tego rozwiązania, w przyszłości mogą odnaleźć nowe i interesujące ścieżki dla swoich strategii marketingowych.

Czas pokaże co przyniesie przyszłość, ale w tym momencie sytuacja na rynku branży technologicznej jak najbardziej wygląda pozytywnie.

Ciekawią Cię nowości w świecie technologii?

Zapraszam do artykułu, gdzie opisuję wschodzący trend technologiczny, który zagościł na świecie. Jest nim jak panel wodny.

źródło: https://www.marketingdonut.co.uk/blog/20/03/tech-trends-will-change-world-of-marketing