Nawyki, które sprawią, że każdy leń wstaje z kanapy!

Leń nie mogący podnieść się z kanapy w pokoju.

Oglądanie Netflix i Youtube zczyna doprowadzać Cię do szaleństwa? Chcesz zmian, ale nie wiesz jak je wprowdzić? Masz kilka projektów w głowie, które od dawna chcesz zacząć, ale wciąż nie wiesz, jak się za nie zabrać? Te 3 proste nawyki sprawiają, że każdy leń wstaje z kanapy w ciągu 5 sekund!

1. Poranna rutyna

Nawyk picia wody

Wprowadzenie porannych nawyków, bez większego wysiłku pokonuje Twojego lenia!

Nasz mózg potrzebuje czasu o poranku żeby zacząć poprawnie funkcjonować. Wprowadzając najprostsze nawyki jak np. wypicie szklanki wody po przebudzeniu, sprawi, że już od samego poranka będziesz czuł przypływ większej ilość energii.

W trakcie snu trwającego 7-8 godzin, organizm odwadnia się, a wypicie 0,3-0.5 litra wody, przywróci poziom płynów w ciele. Poza tym nawyki regularnego nawodniania organizmu niwelują uczucie zmęczenia, poprawia samopoczucie i bóle głowy w ciągu dnia.

Wprowadzanie nawyku nie jest łatwe, więcej tutaj. Dzieje się tak, ponieważ zaczynasz przywracać kontrolę nad własnym życiem. Czy jest coś lepszego niż pobicie własnego lenia, zanim zdążysz w ogóle o nim pomyśleć?

Piękne uczucie!

2. Stwórz ograniczenia

Nawyki ograniczenia czasu

Czy kiedykolwiek sprawdziłeś ile czasu poświęcasz w social mediach czy oglądając Youtube? To przerażające ile czasu potrafimy bezproduktywnie spędzać ze wzrokiem wlepionym w ekran telefonu czy komputera.

Ograniczenie korzystania z portali społecznościowych czy podobnych platform, (więcej tutaj) wyzwala nas i zaoszczędza mnóstwo czasu, który możesz spożyć w inny sposób.

Ograniczając media, będziesz miał czas na rozwój pasji i odkrycie wewnętrznych potrzeb, przy czym świetnie się bawił. Zatem jak to zrobić?

Zainstaluj wtyczkę RescueTime w Twojej przeglądarkę. Dzięki niej, będziesz mieć przejrzysty obraz, na jakich stronach spędzasz największą ilości czasu.

Kolejną mega przydatną wtyczka jest Block Site, posiada ponad milion szczęśliwych, wolnych użytkowników. Używanie jej jest banalnie proste, wpisujesz nazwę strony, którą chcesz omijać i wtyczka po próbie wejścia na stronę, automatycznie blokuje dostęp.

I co najważniejsze, jeśli jesteś przerażony podejmowaniem tak drastycznych decyzji odsyłam tutaj. Dowiesz się dlaczego i skąd masz obawy przed podejmowaniem decyzji oraz jak je pokonać!

3. Nawyki w 5 sekund

Mój faworyt! Usłyszałem ją od Zen Jaskiniowca, spróbowałem i zadziałało.. w 5 sekund!

To proste, gdy tylko pojawi Ci się myśl zrobienia czegoś, zacznij realizować ją natychmiast lub zapisz na kartce i wróć do niej, gdy będziesz mógł.

W naszej głowie każdego dnia rodzi się tysiące myśli. Część jest pozytywna, a druga część blokuje nas, więc gdy tylko pojawi się myśl zrobienia czegoś produktywnego, działaj! W przeciwnym wypadku intencja przepadnie w ciągu 5 sekund, a szansa na wdrożenie jej w życie znacznie spadnie.

Również zasadę 5 sekund możesz stosować odwrotnie. W głowie myśl utrzymuje się zazwyczaj około 5 sekund, więc gdy pojawi się coś, czego chcesz uniknąć, wytrzymaj się i pozwól jej odejść.

Zazwyczaj chwilę po niej pojawi się kontrująca myśl, która pomoże uniknąć wpadki np. masz ochotę na batonik, ale próbujesz wytrwać w diecie, dlatego natychmiast sięgnij po owoc czy przekąś garść orzechów.

Pomyśl już teraz co możesz zrobić dla siebie, a stosując te 3 proste tricki, Twoje działanie wejdzie na wyższy poziom i to w 5 sekund, do dzieła!