Analizy danych i 5 korzyści stosowania w mikroprzedsiębiorstwie!

Analizy danych prowadzone z tableta

Prowadzenie zyskownej firmy oznacza, że zarządzasz dużymi zasobami danych. Analizy danych pomagają wywnioskować przydatne informacje, które ułatwią podejmowanie krótko i długoterminowych decyzji.

Ilość i wielkość danych ciągle rośnie, całe szczęście, że wprowadzane są na rynek narzędzia, które pomagają interpretować je poprawnie. Prawdę mówiąc, samodzielna analiza danych nie jest najprostszą rzeczą z jaką mierzą się przedsiębiorcy. Dzieje się tak, ponieważ im bardziej skalujesz swój biznes, tym większa ilość danych wraca do Ciebie.

Z pomocą przychodzą firmy zajmujące się głównie analizą danych. Poniżej zamieszam 5 powodów dlaczego mikroprzedsiębiorstwa powinny inwestować w analizę danych.

1. Analizy danych, a lepsza obsługa klienta

Zadowolony klient oznacza spełnioną firmę. Nie ma wątpliwości, to główny element w układance zwaną biznes. Klient powinien być zawsze usatysfakcjonowany z obsługi oraz otrzymanego produktu. Przez stworzenie w firmie kilku analiz, możesz w prosty sposób określić co sprawia, że klient wybiera Twoją usługę, poznać ich nawyki czy potrzeby. Dzięki nim, możesz wprowadzić dostosowaną strategię, która po wdrożeniu zaspokoi potrzeby klientów oraz przyczyni się do zwiększenia zysków.

2. Podnosi bezpieczeństwo danych.

Jak wspomniałem, im bardziej skalujesz swoją firmę, tym z większą ilością danych musisz się mierzyć. Zatem niezbędne staje się zapewnienie bezpieczeństwa danych przed osobami trzecimi. Z odpowiednim planem analitycznym, jako firma, będziesz zdolny chronić dane przed wszelkimi naruszeniami. Pamiętaj, że ponosisz nie tylko odpowiedzialność za własną działalność, ale również za bezpieczeństwo informacji powierzonych Ci przez Twoich klientów.

3. Analizy danych zwiększają produktywność

Posiadania dobrze zorganizowanych i przechowanych informacji to jeden ze sposobów na zwiększenie produktywności w firmie. Jako, że raporty, dokumenty, faktury są pochodną Twojej pracy, z którą często będziesz współpracować, warto jest zachować porządek ich przechowywania. Pozwoli to na płynny przepływ informacji w biurze, a Ty będziesz mógł skupić się na podejmowaniu kluczowych decyzji, które wniosą Twoją firmę na wyższy poziom.

4. Oszczędza na wydatkach

Analiza danych pomaga śledzić najistotniejszy element jakim są wydatki w firmie oraz koszty pracowników. Będziesz w stanie identyfikować role w firmie, które możesz połączyć w jedność, zautomatyzować lub zlecić do wykonania jednemu z pracowników, a tym samym zaoszczędzić na kosztach pracownikach bądź odciążając ich z obowiązków, pozwolić w pełni skupić się na rozwijaniu projektu. Analiza danych pomoże również śledzić i zarządzać kosztami w swoim budżecie oraz wcześnie identyfikować sposoby na zminimalizowanie kosztów.

5. Utrzymują Cię w przewadze do konkurencji

Świat biznesu jest dość konkurencyjny i aby być przed konkurencją, konieczna jest inwestycja w analizę danych. Badania pokazują, że większość firm już dziś inwestuje w narzędzia do analiz, co wydaje się słuszne i oczywiste, patrząc na korzyści i informacje o własnej działalności jakie otrzymujesz, po zdecydowaniu się na ten ruch.

Dodatkowo zapraszam tutaj, dowiesz się jakie pojawiają się nowe trendy technologiczne w świecie marketingu.

źródło: https://www.talk-business.co.uk/2020/04/23/why-your-small-business-should-invest-in-data-analytics/